سنگ‌ مصنوعی یا سنگ‌ سیمانی پلیمر شده

سنگ‌ مصنوعی یا سنگ‌ سیمانی پلیمر شده

امروزه استفاده از فن‌ آوری‌ های نوین در صنعت ساختمان باعث ساخت و تولید مصالحی با مقاومت بیشتر و کیفیت برتر گردیده است که ازجمله این فن‌آوری‌ها، می‌توان به تولید سنگ‌های مصنوعی اشاره نمود که طیف و دامنه وسیعی را در صنعت ساختمان در برمی‌گیرد.

سنگ‌های مصنوعی همان‌ طور که از نامشان پیداست محصول فکر و دست بشر بوده و آمیزه‌ای از مواد معدنی (کانی‌های ساختمانی) و مواد شیمیایی )رزین‌ها) می‌باشند که در کارخانه‌های صنعتی با استفاده از تغییر بافت مولکولی سیمان و انجام واکنش پلیمریزاسیون به دست می‌آیند.

 از جمله معایب سنگ‌ های طبیعی به‌عنوان سنگ نمای ساختمان، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

الف) وزن بالای سنگ‌های طبیعی

یکی از عوامل مهم در طراحی ساختمان‌ ها و به‌ خصوص در مناطق زلزله‌ خیز، سبک‌سازی و کاهش وزن ساختمان می‌باشد. نماهای سنگی به دلیل وزن مخصوص بالای سنگ (بیش از ۲ تن در هر مترمکعب) باعث افزایش بار مرده در ساختمان و به دنبال آن بالا رفتن هزینه‌های تمام‌شده ساختمان می‌گردد.

ب) اتلاف انرژی و عایق نه‌چندان مناسب حرارت و صوت

به دلیل ضریب انتقال حرارتی بالای سنگ‌ های طبیعی و همچنین عایق نه‌چندان مناسب صوتی، این مصالح نمی‌توانند به‌عنوان عایق صوتی و حرارتی مناسبی در ساختمان تلقی گردند.

پ) تخریب محیط‌ زیست و طبیعت

 به دست آوردن سنگ‌های طبیعی، تخریب کوه‌ها و معادن (تخریب محیط‌زیست و طبیعت را به همراه خواهد داشت.

درواقع توجه به معایب فوق در کنار زیبایی و حس خوبی که سنگ‌های طبیعی به بیننده القاء می‌کنند باعث شد تا بشر امروزی با الهام از طبیعت و با کمک فن‌آوری‌های نوین، سنگ‌های تقریباً مشابه با سنگ‌های طبیعی تولید نماید.

ازجمله خصوصیات اصلی سنگ‌های مصنوعی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 الف ) مقاومت فشاری، کششی و خمشی بالا

ب) وزن بسیار کمتر نسبت به سنگ‌های طبیعی

پ) تنوع در رنگ، ابعاد و اندازه و استفاده به عنوان سنگ ساختمانی ارزان

 ت ) عایق مناسب‌تر حرارتی و صوتی

 ث ) مقاومت مناسب در برابر دوره‌های یخبندان

البته در صورت استاندارد شدن کلیه مراحل ساخت، تولید، نصب و اجرای آن‌ها، در کنار اطمینان‌های لازم از دوام و ایمنی و سلامت درازمدت آن‌ها، این سنگ‌ها می‌توانند رقیب و یا حتی جایگزین مناسبی برای سنگ‌های طبیعی به شمار آیند. سنگ‌های نمای متنوعی در ابعاد و اندازه‌های مختلفی (۱۰ تا ۶۰ سانتی‌متر) و به شکل مربع یا مستطیل در کارخانه‌ها تولید می‌شوند و بانام‌های تجاری مخصوص تولیدکننده نامیده می‌شوند.

تماس با ما

آدرس کارخانه صنایع سنگ اصفهان سازند استون

اصفهان،شهرک صنعتی محمود آباد خیابان ششم

   تلفن فروش   09134090995